Přírodní a ekologické ručně vyráběné svíčky bez parafínu

Přírodní svíčka bez parafínu

Často ve svém prostředí najdeme celou řadu škodlivých látek, o kterých ani nevíme. Třeba takové svíčky. Najdeme je snad v každé domácnosti, lze je koupit na každém rohu a zapalujeme je při nejedné slavnostní i méně parádní večeři. Zamysleli jste se někdy nad tím, z čeho jsou klasické svíčky vyrobeny? Většina svíček, se kterými se dnes na trhu setkáme, obsahuje tzv. parafín, což je jen hezký název pro očištěnou ropu. Pro lidské tělo nic zdravého. Co si tedy zapálit, abychom nevdechovali nezdravé výpary? Sóju! Cože? Opravdu.

Sója hýbe světem

Sója je nejen potravinou pro vegany i masožravce, kteří si na ní pochutnají, ale lze ji využít i pro výrobu svíček. Naše 100 % přírodní sójové svíčky nezatěžují životní prostředí, jejich výroba je ekologická a jejich zapálení je zcela bezpečné, nevznikají nezdravé výpary, které by měly negativní vliv na naše zdraví. Přírodní svíčka bez parafínu neobsahuje žádné pesticidy ani herbicidy. Je vyrobena ze sójových bobů v ekologickém zemědělství. Svíčky ze sóji navíc hoří až o 50 % déle než běžné parafínové svíčky. Naše svíčky jsou ve skleněných dózách, které lze recyklovat nebo použít na uchování drobných pokladů. Ekologický tedy není jen obsah, ale i balení. A tak to máme rádi.

Tradiční včelí vosk 

Včelí vosk je znám od roku 3600 p.n.l. a v minulosti byl pro lidstvo téměř nenahraditelný. Vyráběly se z něj první svíčky jako jediný zdroj světla v noci, využíval se k utěsňování, či jako ochrana před vlhkem.

Včelí vosk je produktem včel. Svíčky ze včelího vosku neprskajípohlcují nepříjemné pachy včetně cigaretového kouře, ionizují ovzduší a blahodárně působí na naše smysly. 

Pokud Vás z konvenčních svíček bolí hlava, použití vonných olejů je po vosku nejčastějším důvodem. 

Esenciální olej

Esenciální oleje nebo silice jsou výtažky rostlin. Svíčky ovoněné těmito oleji jsou jemnější, vhodné i pro citlivé jedince. Dnes jsou esenciální oleje považovány za přírodní a účinné způsoby, jak zlepšit zdraví a pohodu lidského těla, stejně jako pro relaxaci a regeneraci mysli a duše. Jsme si proto jistí, že z našich svíček Vás hlava bolet nebude.

 

 

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz